Z lodního deníku

19. leden 2008 | 17.38 |
› 
S.O.S Titanic

10.dubna 1912
Dnes je velký den v dějinách námořní plavby. Na svou první plavbu se vydává Titanic, největší a nejluxusnější osobní parník, který do té doby lidé postavili. Na palubě je 2200 pasažérů, kteří jedou ze Southamptonu do New Yorku. Díky důmyslnému systému vodotěsných přepážek ja tato loď pavažována za nepotopitelnou.

14.dubna, 23:00 hod.
Titanic obdržel zprávu " Pozor, ledovec!". Varování nenalezlo velkou odezvu. Co by mohla udělat troška ledu této obrovské, nepotopitelné lodi? A potom: ozývají se poplašné zvony. Je slyšet zvláštní skřípot a pískání. Na velitelském můstku panuje čilý ruch. A potom příchází ohlašující hlášení: "90 metrů dlouhá díra na boku lodi". Začíná do ní rychle vnikat voda a to i přes bezpečnostní přepážky. A voda stoupá a stoupá.

0:05 hod.
Je 20 minut po kolizi s ledovcem. Ozývají se povely:" Všichni pasažéři na paluby! Spusťte záchrané čluny!" Radista dostává rozkaz vysílat S.O.S.. Avšak mnozí lidé vůbec nepochopili vážnost situace. Kapela na palibě lodi stále hraje.

Asi 0:30 hod.
" Všichni do záchraných člunů! Děti a ženy napřed!". Mnoho lidí se zdráhá nastoupit do záchraných člunů.

0:45 hod.
První záchrané čluny se spouštějí na vodu. Mnohé jsou obsazeny jen z poloviny! Větší část z 2200 pasažérů zůstává na palubě lodi.

2:18 hod.
Zhasínají všechna světla na lodi. Titanic se potápí do ledových hlubin Atlantiku a bere sebou do náruče asi 1500 lidí

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Z lodního deníku hfhh 01. 12. 2008 - 12:30